ANTIK OTEL
Istanbul - Beyazit

Ana Sayfa

Bize Ulasin

Oteller

Turlar

Genel Bilgiler

Restorantlar

 

Antik Otel Beyazit Istanbul Tarih & Konsept:

1984 yılında, Antik Hotel inşaatı için yapılan temel kazılar sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar Geç Roma ve Erken Bizans dönemine ait ( M.S. 450 – 500 ) bir sarnıcın kalıntılarıydı. Kazı çalışmaları durdurulup restorasyon çalışmaları başladı.

Antik Otel Beyazit Istanbul‘in binası orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üstüne yapılandırıldı. 1500 yıldır yeraltında kalmış olan bu tarihi eser kalıntıları Antik Cisterna ismiyle farklı özel davetlere, etkinliklere fotoğraf resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapmak üzere tekrar hayata döndürülürken aynı zamanda, Antik Hotel’e tarihi geleceğe taşımak adına da büyük bir sorumluluk yüklemiş oldu.

İşte bu sorumluluk bilinci, Antik Otel Beyazit Istanbul için büyük bir esin kaynağı oldu.“ Köklerini tarihe dayayarak bugünün üstünde yükselmek için yeni bir yapılanmaya girişildi. Otelin dört katına, birinci kattan başlamak üzere İstanbul’un tarih boyunca ağırladığı uygarlıkların adları verildi. Her kat koridoru ismini aldığı dönemin kültürünü ve sanatını yansıtacak resimlerle renklendi.

1.Kat Byzantion, 2. Kat Konstantinopolis, 3.Kat Konstantiniyye, 4.Kat İstanbul...

İstanbul’un 4 farklı döneminden kesitler görerek zaman tünelinde yolculuğa çıkacağınız bir galeriden odanıza ulaşıyorsunuz

Antik Otel Beyazit Istanbul Odalar & Servisler :

Kesintisiz internet erişimine sahip 1'i bedensel engellilere özel, 4’ü süit, tamamı klimalı 96 konforlu odasında uydu yayını, minibar, telefon, safe box bulunuyor.

Uydu Yayını , 24 saat kesintisiz kablosuz internet erişimi , minibar , saç kurutma makinası , tüm odalarda küvet , merkezi sıcak – soğuk klima , kuru Temizleme , çamaşır yıkama , emanet kasası ,şehir turları ve havalaalanı transferleri ,internet odası ,lobide kablosuz internet erişimi

Antik Otel Beyazit Istanbul Restaurant, Cafe & Bar

MARMARiON Restaurant & Bar:
İstanbul ve Marmara Denizi’nin eşsiz görüntüsüyle 250 kişilik MARMARION RESTAURANT Türk ve Dünya mutfağının tüm zengin ürünlerini sunmaktadır. .

SEKBANBASi Cafe & Bar:

Sıcak soğuk içecekler , tavla , satranç , zengin kütüphanesi ile hizmetinizde.

 

Oda, Kahvaltı ve Vergiler Dahildir

FİYAT Ocak - Şubat - Kasım - Aralık Mart - Nisan - Eylül - Ekim Mayıs - Haziran - Temmuz - Ağustos
Tek kişilik Oda --- ---- ----
Çift kişilik Oda ---- ---- ----
Üç kişilik Oda ---- ---- ----
Suit Oda --- --- ----

Lutfen Oda Fiyatları ve Musaitligi Icin Mail Atiniz !!!!

 

 

 

Ana Sayfa

Bize Ulasin

Oteller

Turlar

Genel Bilgiler

Restorantlar

 
Istanbul Life.Org : Ishak Pasa Caddesi No: 6 Sultanahmet / ISTANBUL - TURKEY
Tel :
 + 90 (212) 638 12 15   Fax : + 90 (212)  638 76 06  - 638 12 15  E-mail :  info@istanbullife.org
Copyright © 2000 Istanbul Life ORG. All rights reserved. Design by SENGULER TOURISM