HIDRELLEZ SENLIKLERI 2007

Ana Sayfa

Bize Ulasin

Oteller

Turlar

Genel Bilgiler

Restorantlar

 
 
Ulaşım Krokisi-1: Hıdrellez Şenlik Alanları ve Otoparklar
Ulaşım Krokisi-2: Hıdrellez Şenlik Alanlarına Ulaşım Seçenekleri

Bu yıl Hıdrellez 5 Mayıs Cumartesi akşamına rastladığından, ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullananlar çok daha rahat edeceklerdir.

1) Etkinlik alanına gelmek isteyen ziyaretçiler için , 4. Levent – Taksim metro hattı, Taksim – Kabataş funiküler hattı ve Kabataş – Zeytinburnu tramvay seferleri saat 01:00‘ e kadar devam edecektir.

2) Taksim’den Ahırkapı sahiline, her 30 dakikada bir, saat 01:00‘ e kadar otobüs tahsisi sağlanacaktır.

"Hıdrellez 2007"ye özel araçlarıyla gelenler için özel tavsiyeler var. "KROKİ #1" de de görüleceği üzere, kullanılabilecek belli başlı özel Oto Park sayısı 3 adet:

1. Eminönü,
2. Sarayburnu,
3. Cankurtaran (Bu park alanı erken saatlerde dolmaktadır.)

Otoparklardan sorunsuz yararlanılabilmesi için özel araçlarıyla geleceklerin şu hususlara dikkat etmeleri gerekiyor:

Bakırköy - Yeşilköy yönünden gelenler,

a. Aksaray’dan dönerek Unkapanı istikametine yönelirler ve sonra Eminönü Meydanı’na ulaşararak, Yeni Ticaret Odası'nın yanındaki Belediye Oto Parkına (kapasite 500 araç) araçlarını terkedip, ister Sultanahamet’e kadar tramvay ile çıkıp Akbıyık ve Ahırkapı'ya 5 dakikada yürüyerek ulaşırlar, ister Cankurtaran’a kadar (1 durak) tren ile seyahat ederler.

b. Eminönü’den sonra sahilyolunu takip ederek Sarayburnu Otopark alanına girip, 20 dk yürüyerek Akbıyık veya Ahırkapı’ya ulaşabilirler.

Şişli – Beşiktaş yönünden gelenler,

Eminönü'nde Yeni Ticaret Odası'nın yanındaki Belediye Oto Parkına (kapasite 500 araç) araçlarını terkedip, ister Sultanahamet’e kadar tramvay ile çıkıp Akbıyık ve Ahırkapı'ya 5 dakikada yürüyerek ulaşırlar, ister Cankurtaran’a kadar (1 durak) tren ile seyahat ederler.

Kadıköy – Üsküdar yönünden gelenler,

Üsküdar – Eminönü vapuru veya motoru ile karşıya geçenler ile Kadıköy – Eminönü vapuru ile karşıya geçenler, ister Zeytinburnu tramvayı ile Sultanahmet’e gelip, Akbıyık ve Ahırkapı'ya 5 dakikada yürüyerek ulaşırlar, ister Cankurtaran’a kadar (1 durak) tren ile seyahat ederler.

 

Ana Sayfa

Bize Ulasin

Oteller

Turlar

Genel Bilgiler

Restorantlar

 
Istanbul Life.Org : Ishak Pasa Caddesi No: 6 Sultanahmet / ISTANBUL - TURKEY
Tel :
 + 90 (212) 638 12 15   Fax : + 90 (212)  638 76 06  - 638 12 15  E-mail :  info@istanbullife.org
Copyright © 2000 Istanbul Life ORG. All rights reserved. Design by SENGULER TOURISM