BLUE HOUSE OTEL / MAVI EV
Istanbul - Sultanahmet

Ana Sayfa

Bize Ulasin

Oteller

Turlar

Genel Bilgiler

Restorantlar

 

 

Nefesleri kesen Sultanahmet'in tarihi ve mistik panoramasında, Türk ve Osmanlı yemeklerinin keyfine varmak için en ideal adreslerden biri Blue House Restaurant.Osmanlı tarzı bir evden özellikleri korunarak 1997'de restore edilen Blue House Hotel içinde yer alan mekan, Sera Restaurant, Bahçe Restaurant ve Marmara Teras Restaurant olmak 3 ayrı bölümde hizmet veriyor.

Kış ve bahar sezonunda hizmet veren Sera Restaurant, Türk ve Osmanlımutfaklarından seçkin lezzetleri tadabileceğiniz 80 kişi kapasiteli restoran. Haftanın belli akşamları nostaljik parçalar ve canlı fasıl müziğinin eşlik ettiği yemekler, otelin Bolu Mengenli usta Selami Bey'in elinden çıkıyor. Restoranın zengin menüsünün spesiyaliteleri Havuçlu Köfte, Mavi Ev Böreği ve Lale Köftesi. Sera, keyifli sabah kahvaltıları, leziz öğle yemekleri ve Sultanahmet Camii'nin ışıklı ambiansında özel akşam yemekleri için ideal. Etkileyici dekorasyonu, nefis yemekleriyle otel içinde hizmet veren Sera'yı özel günleriniz ve toplantılarınızda da tercih edebilirsiniz.

Yaz mevsiminde servise açılan Bahçe Restaurant, Sultanahmet Camii'nin eşsiz manzarasına hakim bir konumda. 
Blue House Otelin çiçeklerle bezeli bahçesinde hizmet veren restoran, 50 kişiye hizmet verebiliyor. Sıcak yaz akşamlarının esintili mekanı ise Marmara Teras Restaurant. Bir yandan Marmara Denizi,bir yanda Sultanahmet Cami ve Ayasofya Müzesi panaroması eşliğinde Türk ve Osmanlı mutfaklarından seçkin lezzetleri tadabileceğiniz 90 kişi kapasiteli restoran. Blue House'un zengin mutfağından canlı müzikle renklenecek yemeklerinize Sultanahmet Camii'nin ışıklı ambiansı da ayrı bir renk katıyor.

 

Oda, Kahvaltı ve Vergiler Dahildir

FİYAT Ocak - Şubat - Kasım - Aralık Mart - Nisan - Eylül - Ekim Mayıs - Haziran - Temmuz - Ağustos
Tek kişilik Oda --- ---- ----
Çift kişilik Oda ---- ---- ----
Üç kişilik Oda ---- ---- ----
Suit Oda --- --- ----

Lutfen Oda Fiyatları ve Musaitligi Icin Mail Atiniz !!!!

 

Ana Sayfa

Bize Ulasin

Oteller

Turlar

Genel Bilgiler

Restorantlar

Istanbul Life.Org : Ishak Pasa Caddesi No: 6 Sultanahmet / ISTANBUL - TURKEY
Tel :
 + 90 (212) 638 12 15   Fax : + 90 (212)  638 76 06  - 638 12 15  E-mail :  info@istanbullife.org
Copyright © 2000 Istanbul Life ORG. All rights reserved. Design by SENGULER TOURISM